فضانورد سیاه پوستی که قرار است ۶ ماه در فضا بماند

1 دقیقه خوانده شده
فضانورد سیاه پوستی که قرار است ۶ ماه در فضا بماند

از میان ۴ فضانوردی که عصر روز دوشنبه وارد ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) شدند، “ویکتور گلاور” فضانورد ناسا اولین فرد سیاه پوستی است که قرار است به همراه دیگر فضانوردان طی شش ماه آینده در آنجا بماند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، ویکتور گلاور ، فضانورد ناسا اکنون اولین فضانورد سیاهپوستی است که قرار است در ایستگاه فضایی بین‌المللی بماند. گلاور ۴۴ ساله در سال ۲۰۱۳ به  ناسا پیوست. وی یکی از فرماندهان نیروی دریایی ایالات متحده است و اکنون نیز چهاردهمین فضانورد سیاه پوست است که به فضا رفته است. این فضانورد به همراه ۳ فضانورد دیگر ۱۵ نوامبر از مرکز فضایی کندی زمین را به مقصد فضا ترک کرد.

به گزارش نیویورک تایمز، ناسا بیش از ۳۰۰ فضانورد آمریکایی را به فضا فرستاده است اما تنها ۱۴ نفر از آنها سیاه پوست بوده‌اند. عشق گلاور به فضا از دوران راهنمایی پس از تماشای پرتاب یک فضاپیما آغاز شد و دهه‌ها بعد او این رویا را به واقعیت تبدیل کرد.

“گویون استوارت بلوفورد جونیور” (Guion Stewart Bluford, Jr) فضانورد آمریکایی و نخستین سیاه‌پوست جهان است که در سال ۱۹۸۳ به فضا سفر نموده است. در ۳۰ ماه اوت ۱۹۸۳ او مدار زمین را به وسیله یک شاتل فضایی پیمود.

می کارول جمیسون(Mae Carol Jemison) فضانورد اهل ایالات متحده آمریکا است که در ۱۷ اکتبر ۱۹۵۶ میلادی در دیکیتر، آلاباما زاده شد. وی در مأموریت فضایی اس‌تی‌اس-۴۷ حضور داشته‌ است. جمیسون اولین زن سیاه پوستی بود که به فضا سفر کرد.

جانت جو اپس (Jeanette Jo Epps) فضانورد اهل کشور ایالات متحده آمریکا است که در ۳ نوامبر ۱۹۷۰ میلادی در سیراکیوز، نیویورک زاده شد. اپس فضانورد ناسا اولین زن سیاه پوستی خواهد بود که در سال ۲۰۲۱ به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد رفت.

اخیرا ایستگاه فضایی بین‌المللی در حساب کاربری خود در اینستاگرام تصویری از هفت فضانورد مستقر در آنجا منتشر کرده است که گلاور نیز یکی از آن فضانوردان است. در این تصویر فضانوردان ماموریت اکسپدیشن ۶۴/۶۵ به نام‌های “مایکل هاپکینز”(Michael Hopkins) ، “ویکتور گلاور”(Victor Glover) و “شانون واکر”(Shannon Walker) و سوئیچی ناگوچی(Soichi Noguchi) فضانورد ژاپنی و سه فضانورد ماموریت اکسپدیشن ۶۴ به نام‌های”سرجی ریجیکوف”(Sergey Ryzhikov) و “سرجی راد سرجوکوف”(Sergey Kud-Sverchkov) از سازمان فضایی فدرال روسیه و “کاتلین روبینز”(Kathleen Rubins) از ناسا هستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است ندیده باشید

1 دقیقه خوانده شده
1 دقیقه خوانده شده
1 دقیقه خوانده شده
1 دقیقه خوانده شده